W prywatnym Żłobku Anglojęzycznym "Basic Steps" w Bielsku-Białej  zajęcia prowadzone są w języku polskim i angielskim.

Naszym celem jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, tak aby stał się on częścią ich codziennego życia . Dzieci w swych najmłodszych latach są najbardziej ciekawe świata, dzięki czemu przez swobodną zabawę i bez najmniejszych obciążeń mogą przyswajać język obcy.

REKRUTACJA

Edukacja anglojęzyczna

Podczas zajęć prowadzonych w języku angielskim nauczyciele  nie posługują się  językiem  polskim,  cały czas zwracają się do dzieci po angielsku.  Nasi podopieczni  wprowadzani są  stopniowo w świat języka angielskiego, dzięki czemu kontynuując naukę  w  naszym przedszkolu,  w którym edukacja anglojęzyczna obejmuje 4h dziennie,  są już oswojeni z językiem i gotowi na nowe wyzwania.

Stawiamy na rozwój kreatywności

Żłobek „Basic Steps” oferuje  swoim podopiecznym rozwijające kreatywność zajęcia sensoplastyki. Są to warsztaty plastyczne z zastosowaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet… smaków. Sensoplastyka oddziałuje na wszystkie zmysły jednocześnie i pomaga naszym maluchom rozwijać niczym nieskrępowaną aktywność na wielu płaszczyznach.  Wszystkie materiały wykorzystane w trakcie zajęć są bezpieczne dla dzieci, zazwyczaj także jadalne. Używamy między innymi mąki, makaronu, ryżu, mleka, kaszy, cukru, soli, oleju, wody.

Organem prowadzącym żłobek w Bielsku-Białej – „Basic Steps” od 2001 roku jest International House Integra Bielsko – placówka posiadająca Akredytację Kuratora Oświaty, zajmująca się kształceniem w zakresie języka angielskiego od 1993 roku. Sieć International House powstała w 1953 roku i obecnie zrzesza ponad 160 szkół w 50 krajach na świecie. Przynależność do International House, a także Akredytacja Kuratorium jest gwarancją, że oferta naszego żłobka w Bielsku jest uczciwa, jakość usług edukacyjnych jest na wysokim poziomie, a nasi lektorzy posiadają kwalifikacje niezbędne do nauczania angielskiego jako języka obcego.

Żłobek Basic Steps – miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom

Jesteśmy placówką bezpieczną, usytuowaną w budynku zaadaptowanym do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym. Zadbaliśmy o wystrój, w którym nas podopieczni  dobrze się czują, a jego elementy zachęcają do kreatywności i twórczego spędzania czasu. Nasz obiekt jest przyjazny alergikom, nie ma wykładzin,  dywanów ani zasłon, stosujemy filtry antysmogowe.

Oferujemy:

  • troskliwą opiekę i ciepłą atmosferę
  • 8-mio osobowe grupy
  • wykwalifikowanych opiekunów
  • indywidualne podejście do każdego dziecka
  • opiekę dyplomowanej pielęgniarki
  • żywienie dostosowane do potrzeb dzieci z alergiami
JESTEŚMY OTWARCI NA DZIECI Z ALERGIAMI POKARMOWYMI

Dopasowujemy indywidualne diety do potrzeb małych alergików.

ZAJĘCIA DODATKOWE PŁATNE DLA ŻŁOBKOWICZÓW:

Taniec – zajęcia taneczne prowadzi instruktor posiadający klasę mistrzowską. Dzieci uczą się podstawowych kroków, wyczucia rytmu, przygotowują proste układy taneczne w parach i w grupie.

Dogoterapia – od dawna wiadomo, że zwierzęta mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Dowiedziono, że samo przebywanie z nimi wpływa pozytywnie na naszą psychikę i układ odpornościowy. Kontakt ze zwierzęciem działa motywująco, dyscyplinująco i uspokajająco. W naszym żłobku w Bielsku-Białej poprzez udział w zajęciach dogoterapii dzieci nie tylko uczą się kontaktować ze zwierzęciem, ale również nabierają pewności siebie, stają się bardziej otwarte. Pies staje się przyjacielem naszych podopiecznych, zdolnym do wywołania spontanicznego uśmiechu.

Mali Sportowcy– zajęcia ruchowe dla dzieci

ODWIEDZINY OSÓB ZAINTERESOWANYCH ZAPISEM DZIECKA DO NASZEGO ŻŁOBKA

są możliwe w  czwartki o godzinie 17:00, po uprzednim telefonicznym bądź mailowym umówieniu terminu.