DODATKOWE ZAJĘCIA - W  RAMACH CZESNEGO

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

To międzynarodowy program kształtowania i rozwijania umiejętności psychospołecznych u dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi.

KODOWANIE

Nauka kodowania przez zabawę:

• dostarcza bodźców wizualnych, dotykowych oraz, co najważniejsze, ruchowych,
  • pomaga lepiej zobrazować zasady ćwiczeń, gier i ruchów,
  • wpływa na wyobraźnię przestrzenną, znajomość kierunków i orientację w terenie,
  • podnosi umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego oraz algorytmicznego,
  • wspomaga działania ćwiczące koordynację wzrokowo-ruchową , umiejętności manualne oraz  koncentrację.
FOREST ADVENTURE

Koncepcja „Forest Adventure” w naszym przedszkolu powstała na bazie metody „Forest School”, która służy dzieciom i dorosłym do rozwijania kompetencji społecznych, wiedzy i umiejętności przyrodniczych oraz sprawności fizycznej w myśl zasady „las jest jednym wielkim placem zabaw, a przyroda jest mądrą nauczycielką – cierpliwą, życzliwą, ale też nieubłaganą”.

ZAJĘCIA KULINARNE

Przygotowujemy proste przekąski, pieczemy chleb, kisimy kapustę, a nawet wykonujemy przetwory z owoców. Warsztaty kulinarne mają wiele zalet i wpływają na rozwój dziecka, które: poznaje i rozróżnia owoce, warzywa i inne składniki potrzebne w kuchni, rozwija swoją kreatywność i zdolności manualne, czerpie przyjemność z gotowania.

WARSZTATY SENSORYCZNE- POZNAJĘ ŚWIAT ZMYSŁAMI

Dzięki warsztatom dziecko poznaje otaczający je świat poprzez zmysły – kolorowe makarony, lejące ciecze, twarde ziarna, dotyk, wzrok, słuch, węch i smak są pobudzane. Sensoplastyka wspiera ogólny rozwój dziecka oraz małą i dużą motorykę poprzez chwytanie, lepienie, ugniatanie, czyli sprawność dłoni i palców, motoryka duża to sprawność ruchowa całego ciała

Materiały używane na zajęciach to tylko naturalne składniki spożywcze, które dziecko może nie tylko bezpiecznie dotknąć, ale również spróbować.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

Rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, kształtują pamięć wzrokową i zręczność manualną. Dostarczają dziecku wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania, umożliwiają  odreagowanie napięć.
Techniki plastyczne stosowane w naszym przedszkolu  :

• frottage
  • collage
  • malowanie farbami,  rurkami, nitkami
  • rysowanie kredkami świecowymi
  • odbijanki symetryczne
  • wydzieranki, wyklejanki
  • papieroplastyka
  • wykonywanie ozdób z gliny, masy porcelanowej, masy solnej
TRADYCJE I ŚWIĘTA KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

Celem programu jest:

• poznanie innych kultur, zwyczajów, tradycji,
  • kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji „dla inności”.
TWORZENIE ILUSTRACJI DO WIERSZY I BAJEK AUTORSTWA NASZEJ LEKTORKI- ANNY WEIGT

DODATKOWE ZAJĘCIA - PŁATNE

INNE ATRAKCJE

Zajęcia prowadzone przez instruktorów:

• Jujitsu,
  • basen,
  • rytmika,
  • balet,
  • taniec,
  • zajęcia wokalno- artystyczne,
  • gimnastyka korekcyjna,
  • piłka nożna,
  • matematyka,
  • nauka gry w szachy,
  • dogoterapia,
  • w sezonie zimowym- narty.

Oferta zajęć dodatkowych przedstawiana jest na początku roku szkolnego, warunkiem rozpoczęcia jest zebranie wystarczającej liczby chętnych.

• liczne wycieczki krajoznawczo-turystyczne
  •  wyjazdy edukacyjne
  •  rodzinne pikniki i warsztaty
  •  tematyczne projekty („W świecie wartości”, „Mały ekolog” )
  •  wyjścia do  miejsc związanych z kulturą i sztuką
  •  warsztaty czytelnicze i artystyczne
  •  autorskie programy („Mali artyści”)
  •  audycje muzyczne i spektakle teatralne
  •  spotkania z ciekawymi ludźmi
  •  okazje do prezentacji talentów.