Kadra nauczycielska to wykwalifikowani polscy i anglojęzyczni nauczyciele, posiadający doświadczenie w pracy z małymi dziećmi.

Kadra pedagogiczna to profesjonalny zespół polskich i anglojęzycznych nauczycieli „native speakers”, posiadających wykształcenie kierunkowe i doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Wszyscy nauczyciele wyróżniają się pozytywnym nastawieniem do świata, ogromnym entuzjazmem i łatwością nawiązywania kontaktu z dziećmi. Są świetnymi obserwatorami, chcą i potrafią pomagać dzieciom w nauce i rozwijaniu ich własnych zainteresowań i pasji

W trakcie zajęć nauczyciele zwracają szczególną uwagę na rozwój wszystkich sprawności intelektualnych, fizycznych i manualnych swoich wychowanków, stosując różnorodne gry i zabawy. Poświęcając dzieciom maksimum uwagi zachęcają je do aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach, dbając jednocześnie o to, aby odbywająca się poprzez zabawę nauka była zawsze przyjemna i efektywna.

Pracą nauczycieli języka angielskiego kieruje dyplomowany metodyk, zaś za całokształt pracy placówki odpowiedzialny jest dyrektor.

Kadra nauczycielska

Gabriela Zolich-Wolna

Dyrektor Żłobka „Basic Steps” oraz Dyrektor Przedszkola Anglojęzycznego "First Steps"

Jestem nauczycielem dyplomowanym, absolwentką studiów magisterskich filologii polskiej  Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także  podyplomowych studiów na kierunkach: logopedia z komunikacją alternatywną, terapia pedagogiczna, edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ukończyłam również  kursy kwalifikacyjne w zakresie oligofrenopedagogiki, a także organizacji i zarządzania oświatą.  Posiadam  również doświadczenie w zarządzaniu placówkami oświatowymi.

Moje życie zawodowe zawsze było związane z dziećmi. To  one stały się dla mnie inspiracją
do podejmowania twórczych działań, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, poszukiwania nowatorskich rozwiązań zarówno edukacyjnych jak i wychowawczych. Przebywanie z dziećmi uświadomiło mi, jak wiele można zyskać, okazując im przyjaźń
i zainteresowanie, ale jednocześnie, jak ważne jest  umiejętne odpowiadanie na  potrzeby dziecka, wspieranie go w dążeniu do odkrywania własnego potencjału, rozbudzanie kreatywności i wewnętrznej motywacji,  niezbędnej  na każdym etapie życia.

Agnieszka Walker

Koordynator ds. administracyjnych

Ukończyłam Wyższą Szkołę Administracji i Uniwersytet Śląski na kierunku Administracja, gdzie uzyskałam tytuł magistra. Od wielu lat jestem związana z International House . Przez wiele lat pracowałam w szkole językowej, a obecnie jestem koordynatorem ds. administracji w żłobku i przedszkolu anglojęzycznym.
Wolne chwile spędzam z mężem i córeczkami. Uwielbiamy długie spacery, podróże, wspólne prace plastyczne i domowe seanse filmowe. Poza tym lubię odkrywać nowe przepisy kulinarne z różnych stron świata oraz uczyć się języków obcych.

Bartosz Leki

Pracownik sekretariatu

Jestem studentem pedagogiki na Małopolskiej Uczelni Państwowej. Swoją przygodę z Przedszkolem Anglojęzycznym First Steps rozpocząłem od pracy na stanowisku pomoc nauczyciela. Poznając specyfikę przedszkola, a także uczęszczające do niego Dzieci, przygotowywałem się do objęcia stanowiska pracownika sekretariatu.
W wolnych chwilach poświęcam się swojej pasji – grze w badmintona.

Jan Stasiowski (Australia)

Nauczyciel języka angielskiego

Ukończyłam wydział wychowania fizycznego i zdrowego żywienia na Politechnice w East London oraz posiadam przygotowanie pedagogiczne udokumentowane Certyfikatem UCLES/RSA Cambridge uprawniającym do nauczania języka angielskiego obcokrajowców.

Wolny czas spędzam z rodziną - 12-letnim synem Konradem i 20-letnią córką Emily. Uwielbiam również chodzić po górach i jeździć na rowerze.

Anna Weigt

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem nauczycielem języka angielskiego i rosyjskiego, pisarką i bajkopisarką, socjologiem i muzykiem. Uczę, ponieważ to moja pasja.Uczyłam w kilku przedszkolach i szkołach, pracowałam z żołnierzami przygotowując ich do wyjazdu na misje do Afganistanu, uczyłam młodzież z domów dziecka.Kocham Dzieci i ich piękny świat i właśnie dlatego z nimi i dla nich pracuję. Moje motto w pracy to : Uczyć Dzieci można tylko wtedy, gdy się Je kocha, szanuje i akceptuje takimi, jakimi są. Piszę bajki dla dzieci, nie tylko,by czerpać z ich świata podczas uczenia, ale żeby dać im coś od siebie. W pracy uczę dzieci nie tylko słownictwa, piosenek czy wierszyków, ale także wzajemnego szacunku, ciszy, w której uczymy się najefektywniej oraz tolerancji i akceptacji.
Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dzieci oraz ich radość, kiedy osiągają sukces. Jestem przekonana, że każde dziecko można nauczyć i wyuczyć, warunkiem jednakże jest zaangażowanie nauczyciela i wzbudzenie w dziecku chęci do przyswajania wiedzy.

Julie Gordon (Wielka Brytania)

Nauczyciel języka angielskiego

Posiadam wykształcenie wyższe oraz doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Spędziłam rok w Indonezji, pracując jako nauczyciel języka angielskiego. Ponadto, w ramach klubu ‚Work for Life’, pracowałam ze studentami w niemal każdym wieku – począwszy od 3-letnich dzieciaczków po osoby dorosłe. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować i odkrywać nowe kultury. Ponadto moim hobby jest serfowanie i snowboard.

Louise Mitchell (Wielka Brytania)

Nauczyciel języka angielskiego

Nazywam się Louise i pochodzę z Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Uzyskałam tytuły licencjata na kierunku stosunki międzynarodowe i język niemiecki oraz tytuł magistra z zakresu Pracy Socjalnej, a także kwalifikacje CELTA.

Przed podjęciem pracy w przedszkolu First Steps uczyłam dzieci języka angielskiego w Chinach, co było wyzwaniem, ale i fantastycznym doświadczeniem. Wierzę, że prawidłowy rozwój dziecka jest możliwy przez dokonywanie pozytywnych i znaczących zmian w życiu dzieci.

Kiedy nie uczę, uwielbiam podróżować, czytać i biegać. Obecnie uczę się hiszpańskiego i mam nadzieję, że nauczę się również polskiego.

Natalia Gruszecka

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką studiów licencjackich Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej o specjalności resocjalizacja oraz studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Praca z dziećmi dostarcza mi mnóstwo pozytywnych emocji i wzruszeń. Uśmiech na ich twarzach to dla mnie najcenniejsza nagroda i motywacja do poszerzania swojej wiedzy z zakresu pedagogiki. Jak pisał Phil Bosmans „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”. W swojej pedagogicznej aktywności przede wszystkim stawiam na wzajemną empatię. Jestem osobą, która prowadzi aktywny i zdrowy tryb życia. Uwielbiam sporty zimowe oraz fitness.

Aleksandra Ziarnik

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu człowieka. Od tego jakie ono jest zależy to kim dziecko będzie w przyszłości. Dlatego w pracy z dziećmi chciałabym rozwijać ich wrażliwość na piękno przyrody, uczyć tolerancji i szacunku wobec innych. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę, spędzam czas z rodziną.

Barbara Gworek

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Tytuł magistra o tej samej specjalizacji zdobyłam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doświadczenie w pracy z dziećmi nabywałam w czasie praktyk oraz podczas dwuletniej pracy w przedszkolu. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości, uczy cierpliwości i prostego sposobu postrzegania świata, a także daje satysfakcję w postaci możliwości dostrzegania pozytywnych zmian zachodzących w rozwoju najmłodszych. Czas wolny lubię spędzać na spacerach i wycieczkach górskich. Lubię też tańczyć, słuchać muzyki i czytać książki.

Katarzyna Wilczyńska

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata o specjalizacji zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam w trakcie studiów uczestnicząc w wielu praktykach w przedszkolach i szkołach. W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze oraz pływać.

Paulina Janik

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, zdobyłam tam dyplom licencjata na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.Ukończyłam również Wyższą Szkołę Administracji w Bielsku-Białej, gdzie zdobyłam tytuł magistra na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam odbywając liczne praktyki w placówkach szkolnych oraz przedszkolnych. Swoje doświadczenie zdobyłam również podczas pracy w szkolnym punkcie konsultacyjnym przy Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium.

Justyna Szostok

Wychowawca grupy żłobkowej

Jestem studentką pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej oraz wychowania do życia w rodzinie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując w różnych placówkach przedszkolnych oraz kończąc kurs opiekuna w żłobku . Jestem osobą uśmiechniętą, pełną energii oraz kreatywną. Praca z małymi dziećmi dostarcza mi bardzo wiele radości jak również satysfakcji z ich rozwoju . Chciałabym, żeby dzieci bawiąc się oraz ucząc rozwijały się zdobywając nową wiedzę. Pracując z naszymi najmłodszymi pociechami czuję, że to moja wymarzona praca, w której dążę do perfekcji.

Karolina Szymczak

Wychowawca grupy żłobkowej

Jako wieloletnia wolontariuszka na koloniach letnich nabyłam doświadczenia w pracy z dziećmi. Jestem osobą kreatywną i pełną energii. Z wielką radością obserwuję rozwój najmłodszych podopiecznych naszej placówki. Jako animator zabaw dla dzieci, staram się stwarzać przyjazną, pełną kreatywności i aktywności atmosferę, dzięki której dzieci wspaniale się bawią i rozwijają. Ich uśmiechy są najlepszą nagrodą za poświęcony im czas.

Agnieszka Słonka

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zdobyłam dyplom licencjata na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Ukończyłam również Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie, gdzie zdobyłam tytuł magistra na kierunku Terapia Zajęciowa. Posiadam również kwalifikacje Oligofrenopedagoga, które zdobyłam w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam odbywając liczne praktyki oraz staże w placówkach szkolnych i przedszkolnych. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości oraz satysfakcji. Do każdego dziecka staram podchodzić indywidualnie. Dzieci uczą nas cierpliwości oraz dystansu do siebie.

Prowadzę aktywny tryb życia.

Jolanta Toboła

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku- Białej, po ukończeniu której uzyskałam tytuł magistra w specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna.

Jeszcze podczas studiów podjęłam pracę w przedszkolu niepublicznym, w którym spędziłam kilka lat. W tym czasie zebrałam cenne doświadczenie podczas pracy z dziećmi, która chociaż czasami nie jest łatwa przynosi mi również wiele radości oraz satysfakcji.

Przez ostatnie trzy lata mieszkałam w Brukseli, gdzie pracowałam jako nauczyciel w polskiej szkole podstawowej. Czas tam spędzony był dla mnie bardzo owocny, ponieważ dał mi możliwość zupełnie innego spojrzenia na edukację dzieci, które pomimo polskich korzeni bardzo często traktowały język polski jak drugi lub nawet trzeci język obcy.

Prywatnie jestem mamą dwóch synów, czternastoletniego Przemka i jedenastoletniego Szymona oraz posiadaczką małego psa. Wolne chwile lubię spędzać z całą rodziną najczęściej aktywnie wypoczywając.

Katarzyna Szymańska

Wychowawca grupy przedszkolnej

Ukończyłam studia licencjackie specjalność – pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, oraz studia magisterskie na kierunku edukacja wczesnoszkolna w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.
Praca z dziećmi daje mi dużo radości oraz ogromną satysfakcję. Dziecięca ciekawość motywuje mnie do kreatywnego działania i podejmowania nowych wyzwań.
Największą nagrodą oraz motywacją do dalszej pracy, są postępy jakie robią dzieci, ich błysk w oczach i zaintrygowanie wymalowane na buziach. Uwielbiam, kiedy zachwycają się małymi rzeczami.
Serdeczna atmosfera w pracy oraz dobra zabawa, radość i spontaniczność dziecka, to dla mnie najcenniejsze atrybuty mojej pracy.

Roksana Konior

Nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, na którym zdobyłam tytuł magistra pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Lubię pracę z dziećmi, a ich uśmiech jest dla mnie najlepszą motywacją. Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci, uwielbiam czytać książki, chodzić po górach i biegać.