Kadra nauczycielska to wykwalifikowani polscy i anglojęzyczni nauczyciele, posiadający doświadczenie w pracy z małymi dziećmi.

Nauczyciele “native speakers” nie znają języka polskiego, dzięki czemu dzieci przez cały czas mają kontakt z naturalnym językiem angielskim.

Kadra nauczycielska to również wysoko wykwalifikowani polscy nauczyciele z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Wszyscy nauczyciele wyróżniają się ogromnym entuzjazmem i łatwością nawiązywania kontaktu z dziećmi. Są świetnymi obserwatorami, chcą i potrafią pomagać dzieciom w nauce. W trakcie zajęć nauczyciele zwracają szczególną uwagę na rozwój wszystkich sprawności intelektualnych, fizycznych i manualnych swoich wychowanków, stosując różnorodne gry i zabawy. Poświęcając dzieciom maksimum uwagi zachęcają je do aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach, dbając jednocześnie o to, aby odbywająca się poprzez zabawę nauka była zawsze przyjemna i efektywna.

Kadra nauczycielska

Joanna Pindel – Tlołka

Dyrektor Żłobka „Basic Steps” oraz Dyrektor Przedszkola Anglojęzycznego "First Steps"

Ukończyłam studia licencjackie specjalność - oligofrenopedagogika, oraz studia magisterskie na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Posiadam kwalifikacje z zakresu organizacji i zarządzania oświatą dla oświatowej kadry kierowniczej "Zarządzanie w oświacie".

Poprzez różnorodne praktyki w czasie studiów zdobyłam doświadczenie w pracy z dziećmi wymagającymi szczególnej troski. Każde dziecko, to mała osóbka, która potrzebuje indywidualnego podejścia, zrozumienia, z której emanuje szczery uśmiech, radość i pełen entuzjazm do życia. Ja właśnie staram się w sposób indywidualny podchodzić do każdego dziecka , wsłuchiwać się w jego potrzeby po to, aby lepiej je zrozumieć. W wolnych chwilach lubię przejażdżki rowerowe oraz spacery.

Marta Glondys

Koordynator ds. administracyjnych

Jestem absolwentką Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej gdzie uzyskałam tytuł licencjata filologii angielskiej. Przez ostatnie kilka lat mieszkałam w Gdyni, gdzie pracowałam jako kierownik akademika Akademii Morskiej w Gdyni.

Jestem mamą 13-letniej Amelii. Wolne chwile spędzam z rodziną. Uwielbiamy podróże, górskie wycieczki i relaks przy dobrej książce.

Jan Stasiowski (Australia)

Koordynator ds. Języka Angielskiego

Ukończyłam wydział wychowania fizycznego i zdrowego żywienia na Politechnice w East London oraz posiadam przygotowanie pedagogiczne udokumentowane Certyfikatem UCLES/RSA Cambridge uprawniającym do nauczania języka angielskiego obcokrajowców.

Wolny czas spędzam z rodziną - 12-letnim synem Konradem i 20-letnią córką Emily. Uwielbiam również chodzić po górach i jeździć na rowerze.

Anna Weigt

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem nauczycielem języka angielskiego i rosyjskiego, pisarką i bajkopisarką, socjologiem i muzykiem. Uczę, ponieważ to moja pasja.Uczyłam w kilku przedszkolach i szkołach, pracowałam z żołnierzami przygotowując ich do wyjazdu na misje do Afganistanu, uczyłam młodzież z domów dziecka.Kocham Dzieci i ich piękny świat i właśnie dlatego z nimi i dla nich pracuję. Moje motto w pracy to : Uczyć Dzieci można tylko wtedy, gdy się Je kocha, szanuje i akceptuje takimi, jakimi są. Piszę bajki dla dzieci, nie tylko,by czerpać z ich świata podczas uczenia, ale żeby dać im coś od siebie. W pracy uczę dzieci nie tylko słownictwa, piosenek czy wierszyków, ale także wzajemnego szacunku, ciszy, w której uczymy się najefektywniej oraz tolerancji i akceptacji.
Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dzieci oraz ich radość, kiedy osiągają sukces. Jestem przekonana, że każde dziecko można nauczyć i wyuczyć, warunkiem jednakże jest zaangażowanie nauczyciela i wzbudzenie w dziecku chęci do przyswajania wiedzy.

Julie Gordon (Wielka Brytania)

Nauczyciel języka angielskiego

Posiadam wykształcenie wyższe oraz doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Spędziłam rok w Indonezji, pracując jako nauczyciel języka angielskiego. Ponadto, w ramach klubu ‘Work for Life’, pracowałam ze studentami w niemal każdym wieku – począwszy od 3-letnich dzieciaczków po osoby dorosłe. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować i odkrywać nowe kultury. Ponadto moim hobby jest serfowanie i snowboard.

Becca Schwer (USA)

Nauczyciel języka angielskiego

Pochodzę z Ameryki, ale ostatnie pięć lat spędziłam w Japonii pracując jako nauczyciel języka angielskiego, gdzie uczyłam zarówno młodsze jak i dorosłe osoby. Ukończyłam Carthage College w Londynie, posiadam certyfikat CELTA International House London. W wolnym czasie uwielbiam podróżować i zwiedzać. Lubię przebywać na świeżym powietrzu i mam wiele hobby. Lubię też wykonywać prace manualne. Obecnie uczę się “robić na drutach”! Kiedy nie przeywam na świeżym powietrzu lubię zwinąć się w kłębek i poczytać dobrą książkę.

Emily Kustanbauter (USA)

Nauczyciel języka angielskiego

Nazywam się Emily. Zdecydowałam się przyjechać do Waszej placówki i dołączyć do zespołu nauczycieli, bo Wasza szkoła cieszy się bardzo dobrą opinią oraz zapewnia wysoką jakość nauczania. Nauczanie angielskiego jest moją wielką pasją, ponieważ dzięki temu mam kontakt z ludźmi w różnym wieku, poznaję ich kraj i kulturę. Kiedy nie uczę lubię spędzać czas gotując, czytając, malując, ale przede wszystkim zwiedzając. Musze się pochwalić, ze jeśli chodzi o gotowanie to zdobyłam tytuł Master of Italian Cuisine jako efekt ukończeniu trzymiesięcznego programu telewizyjnego w południowych Włoszech.

Natalia Gruszecka

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką studiów licencjackich Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej o specjalności resocjalizacja oraz studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Praca z dziećmi dostarcza mi mnóstwo pozytywnych emocji i wzruszeń. Uśmiech na ich twarzach to dla mnie najcenniejsza nagroda i motywacja do poszerzania swojej wiedzy z zakresu pedagogiki. Jak pisał Phil Bosmans „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”. W swojej pedagogicznej aktywności przede wszystkim stawiam na wzajemną empatię. Jestem osobą, która prowadzi aktywny i zdrowy tryb życia. Uwielbiam sporty zimowe oraz fitness.

Aleksandra Ziarnik

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu człowieka. Od tego jakie ono jest zależy to kim dziecko będzie w przyszłości. Dlatego w pracy z dziećmi chciałabym rozwijać ich wrażliwość na piękno przyrody, uczyć tolerancji i szacunku wobec innych. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę, spędzam czas z rodziną.

Barbara Matejko

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Tytuł magistra o tej samej specjalizacji zdobyłam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doświadczenie w pracy z dziećmi nabywałam w czasie praktyk oraz podczas dwuletniej pracy w przedszkolu. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości, uczy cierpliwości i prostego sposobu postrzegania świata, a także daje satysfakcję w postaci możliwości dostrzegania pozytywnych zmian zachodzących w rozwoju najmłodszych. Czas wolny lubię spędzać na spacerach i wycieczkach górskich. Lubię też tańczyć, słuchać muzyki i czytać książki.

Karolina Greń

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej, tam też uzyskałam tytuł licencjata w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat arteterapii na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam na licznych praktykach w placówkach oświatowych. Praca ta daje mi wiele radości i satysfakcji. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować, uprawiać sport oraz gotować dla rodziny i przyjaciół.

Katarzyna Wilczyńska

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata o specjalizacji zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam w trakcie studiów uczestnicząc w wielu praktykach w przedszkolach i szkołach. W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze oraz pływać.

Paulina Janik

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, zdobyłam tam dyplom licencjata na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.Ukończyłam również Wyższą Szkołę Administracji w Bielsku-Białej, gdzie zdobyłam tytuł magistra na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam odbywając liczne praktyki w placówkach szkolnych oraz przedszkolnych. Swoje doświadczenie zdobyłam również podczas pracy w szkolnym punkcie konsultacyjnym przy Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium.

Paulina Mikus

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata o specjalizacji zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam podczas licznych praktyk w placówkach przedszkolnych, szkolnych oraz podczas trzyletniej pracy w przedszkolu. Praca z dziećmi dostarcza mi mnóstwo radości, satysfakcji oraz daje poczucie spełnienia. W pracy staram się do każdego dziecka podchodzić indywidualnie, motywować i wspierać w pokonywaniu trudności. Dbam o to by każde dziecko czuło się kochane i akceptowane.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą półtorarocznej córeczki. Uwielbiam sport i aktywny tryb życia. Unikam rutyny i monotonii.

Patrycja Achita

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej, gdzie uzyskałam dyplom licencjata na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z oligofrenopedagogiką. Obecnie uzupełniam swoje wykształcenie o tytuł magistra na tej samej uczelni. Praca z dziećmi daje mi dużo pozytywnej energii, radości i satysfakcji. Na co dzień jestem mamą 2,5 rocznego syna. Moją największą pasją są podróże. Lubię aktywny i zdrowy tryb życia.

Agnieszka Mosingiewicz

Wychowawca grupy żłobkowej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie uzyskałam tytuł magistra położnictwa. Posiadam 10- letnie doświadczenie w pracy położnej w tym 4- letnie w pracy z dziećmi w Szpitalu Pediatrycznym.

Wolny czas lubię spędzać na pielęgnowaniu moje ogrodu, w czym dzielnie pomagają mi moje córki Marianna i Michalina.

Aneta Zierkowska

Wychowawca grupy żłobkowej

Jestem absolwentką Università di Bologna Alma Mater Studiorum- kierunek edukacja wczesnoszkolna.

Pierwsze doświadczenie zdobyłam podczas wolontariatu w muzeum, gdzie brałam udział w organizowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci. Następnie przez dwa lata pracowałam w żłobku oraz w przedszkolu we Włoszech, co umożliwiło mi poznawanie tradycji i kultury wielu narodowości.

Jestem mamą 12-letniej córki, z którą aktywnie spędzam czas na spacerach, na basenie, na rowerze i na nartach.

W mojej pracy kieruję się koncepcją pedagogiczną Marii Montessori, dla której kluczowym aspektem w edukacji dziecka było zwrócenie uwagi na jego samodzielność a także szacunek, miłość, indywidualizacja oraz akceptacja drugiego człowieka.

Izabela Grudzińska

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej. Obecnie uzupełniam swoje wykształcenie na studiach magisterskich w Akademii Krakowskiej na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne z logopedią.

W pracy z dziećmi najbardziej podoba mi się możliwość obserwowania ich rozwoju intelektualnego i emocjonalnego oraz pomoc w poznawaniu otaczającego je świata. Uważam, że każdy mały człowiek jest indywidualną jednostką, której należy dać przestrzeń i warunki bycia sobą oraz sprawić, by wszystkie talenty i zdolności miały szansę zostać odkryte.

Interesuję się psychologią oraz kulturą. Prowadzę aktywny tryb życia, lubię poznawać nowe miejsca i ludzi.

Agnieszka Słonka

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zdobyłam dyplom licencjata na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Ukończyłam również Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie, gdzie zdobyłam tytuł magistra na kierunku Terapia Zajęciowa. Posiadam również kwalifikacje Oligofrenopedagoga, które zdobyłam w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam odbywając liczne praktyki oraz staże w placówkach szkolnych i przedszkolnych. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości oraz satysfakcji. Do każdego dziecka staram podchodzić indywidualnie. Dzieci uczą nas cierpliwości oraz dystansu do siebie.

Prowadzę aktywny tryb życia.