Kadra nauczycielska to wykwalifikowani polscy i anglojęzyczni nauczyciele, posiadający doświadczenie w pracy z małymi dziećmi.

Kadra pedagogiczna to profesjonalny zespół polskich i anglojęzycznych nauczycieli „native speakers”, posiadających wykształcenie kierunkowe i doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Wszyscy nauczyciele wyróżniają się pozytywnym nastawieniem do świata, ogromnym entuzjazmem i łatwością nawiązywania kontaktu z dziećmi. Są świetnymi obserwatorami, chcą i potrafią pomagać dzieciom w nauce i rozwijaniu ich własnych zainteresowań i pasji

W trakcie zajęć nauczyciele zwracają szczególną uwagę na rozwój wszystkich sprawności intelektualnych, fizycznych i manualnych swoich wychowanków, stosując różnorodne gry i zabawy. Poświęcając dzieciom maksimum uwagi zachęcają je do aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach, dbając jednocześnie o to, aby odbywająca się poprzez zabawę nauka była zawsze przyjemna i efektywna.

Pracą nauczycieli języka angielskiego kieruje dyplomowany metodyk, zaś za całokształt pracy placówki odpowiedzialny jest dyrektor.

Kadra nauczycielska

Gabriela Zolich-Wolna

Dyrektor Żłobka „Basic Steps” oraz Dyrektor Przedszkola Anglojęzycznego "First Steps"

Jestem nauczycielem dyplomowanym, absolwentką studiów magisterskich filologii polskiej  Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także  podyplomowych studiów na kierunkach: logopedia z komunikacją alternatywną, terapia pedagogiczna, edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ukończyłam również  kursy kwalifikacyjne w zakresie oligofrenopedagogiki, a także organizacji i zarządzania oświatą.  Posiadam  również doświadczenie w zarządzaniu placówkami oświatowymi.

Moje życie zawodowe zawsze było związane z dziećmi. To  one stały się dla mnie inspiracją
do podejmowania twórczych działań, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, poszukiwania nowatorskich rozwiązań zarówno edukacyjnych jak i wychowawczych. Przebywanie z dziećmi uświadomiło mi, jak wiele można zyskać, okazując im przyjaźń
i zainteresowanie, ale jednocześnie, jak ważne jest  umiejętne odpowiadanie na  potrzeby dziecka, wspieranie go w dążeniu do odkrywania własnego potencjału, rozbudzanie kreatywności i wewnętrznej motywacji,  niezbędnej  na każdym etapie życia.

Aleksandra Fedycka

Pracownik sekretariatu

Dotychczas pracowałam w handlu, dzięki czemu zdobyłam duże doświadczenie w komunikacji interpersonalnej. Kiedy zostałam mamą, postanowiłam szukać nowych wyzwań, które połączyłyby moją dotychczasową ścieżkę zawodową z miejscem, w którym będę miała kontakt nie tylko z dorosłymi, ale także z dziećmi. W życiu codziennym szukam harmonii i równowagi. Znajduję je w kontakcie z drugim człowiekiem, ciepłym słowie czy miłym uśmiechu. Doceniam małe rzeczy, wolny czas spędzam z rodziną. Uwielbiam górskie wędrówki i jazdy na rowerze. Szczególne znaczenie ma dla mnie muzyka i praca handmade.

Jan Stasiowski (Australia)

Nauczyciel języka angielskiego

Ukończyłam wydział wychowania fizycznego i zdrowego żywienia na Politechnice w East London oraz posiadam przygotowanie pedagogiczne udokumentowane Certyfikatem UCLES/RSA Cambridge uprawniającym do nauczania języka angielskiego obcokrajowców.

Wolny czas spędzam z rodziną - 12-letnim synem Konradem i 20-letnią córką Emily. Uwielbiam również chodzić po górach i jeździć na rowerze.

Julie Gordon (Wielka Brytania)

Nauczyciel języka angielskiego

Posiadam wykształcenie wyższe oraz doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Spędziłam rok w Indonezji, pracując jako nauczyciel języka angielskiego. Ponadto, w ramach klubu ‚Work for Life’, pracowałam ze studentami w niemal każdym wieku – począwszy od 3-letnich dzieciaczków po osoby dorosłe. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować i odkrywać nowe kultury. Ponadto moim hobby jest serfowanie i snowboard.

Anna Weigt

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem nauczycielem języka angielskiego i rosyjskiego, pisarką i bajkopisarką, socjologiem i muzykiem. Uczę, ponieważ to moja pasja.Uczyłam w kilku przedszkolach i szkołach, pracowałam z żołnierzami przygotowując ich do wyjazdu na misje do Afganistanu, uczyłam młodzież z domów dziecka.Kocham Dzieci i ich piękny świat i właśnie dlatego z nimi i dla nich pracuję. Moje motto w pracy to : Uczyć Dzieci można tylko wtedy, gdy się Je kocha, szanuje i akceptuje takimi, jakimi są. Piszę bajki dla dzieci, nie tylko,by czerpać z ich świata podczas uczenia, ale żeby dać im coś od siebie. W pracy uczę dzieci nie tylko słownictwa, piosenek czy wierszyków, ale także wzajemnego szacunku, ciszy, w której uczymy się najefektywniej oraz tolerancji i akceptacji.
Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dzieci oraz ich radość, kiedy osiągają sukces. Jestem przekonana, że każde dziecko można nauczyć i wyuczyć, warunkiem jednakże jest zaangażowanie nauczyciela i wzbudzenie w dziecku chęci do przyswajania wiedzy.

Natalia Borutko

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką studiów licencjackich Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej o specjalności resocjalizacja oraz studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Praca z dziećmi dostarcza mi mnóstwo pozytywnych emocji i wzruszeń. Uśmiech na ich twarzach to dla mnie najcenniejsza nagroda i motywacja do poszerzania swojej wiedzy z zakresu pedagogiki. Jak pisał Phil Bosmans „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”. W swojej pedagogicznej aktywności przede wszystkim stawiam na wzajemną empatię. Jestem osobą, która prowadzi aktywny i zdrowy tryb życia. Uwielbiam sporty zimowe oraz fitness.

Aleksandra Ziarnik

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu człowieka. Od tego jakie ono jest zależy to kim dziecko będzie w przyszłości. Dlatego w pracy z dziećmi chciałabym rozwijać ich wrażliwość na piękno przyrody, uczyć tolerancji i szacunku wobec innych. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę, spędzam czas z rodziną.

Barbara Gworek

Wychowawca grupy żłobkowej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Tytuł magistra o tej samej specjalizacji zdobyłam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doświadczenie w pracy z dziećmi nabywałam w czasie praktyk oraz podczas dwuletniej pracy w przedszkolu. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości, uczy cierpliwości i prostego sposobu postrzegania świata, a także daje satysfakcję w postaci możliwości dostrzegania pozytywnych zmian zachodzących w rozwoju najmłodszych. Czas wolny lubię spędzać na spacerach i wycieczkach górskich. Lubię też tańczyć, słuchać muzyki i czytać książki.

Katarzyna Wilczyńska

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata o specjalizacji zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam w trakcie studiów uczestnicząc w wielu praktykach w przedszkolach i szkołach. W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze oraz pływać.

Paulina Janik

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, zdobyłam tam dyplom licencjata na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.Ukończyłam również Wyższą Szkołę Administracji w Bielsku-Białej, gdzie zdobyłam tytuł magistra na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam odbywając liczne praktyki w placówkach szkolnych oraz przedszkolnych. Swoje doświadczenie zdobyłam również podczas pracy w szkolnym punkcie konsultacyjnym przy Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium.

Paulina Mikus

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata o specjalizacji zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam podczas licznych praktyk w placówkach przedszkolnych, szkolnych oraz podczas dziewięcioletniej pracy w przedszkolu.

Praca z dziećmi dostarcza mi mnóstwo radości, satysfakcji oraz daje poczucie spełnienia.

W pracy staram się do każdego dziecka podchodzić indywidualnie, motywować i wspierać w pokonywaniu trudności. Dbam o to by każde dziecko czuło się kochane i akceptowane.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Uwielbiam sport i aktywny tryb życia.

 

 

 

Agnieszka Słonka

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zdobyłam dyplom licencjata na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Ukończyłam również Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie, gdzie zdobyłam tytuł magistra na kierunku Terapia Zajęciowa. Posiadam również kwalifikacje Oligofrenopedagoga, które zdobyłam w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam odbywając liczne praktyki oraz staże w placówkach szkolnych i przedszkolnych. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości oraz satysfakcji. Do każdego dziecka staram podchodzić indywidualnie. Dzieci uczą nas cierpliwości oraz dystansu do siebie.

Prowadzę aktywny tryb życia.

Jolanta Toboła

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku- Białej, po ukończeniu której uzyskałam tytuł magistra w specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna.

Jeszcze podczas studiów podjęłam pracę w przedszkolu niepublicznym, w którym spędziłam kilka lat. W tym czasie zebrałam cenne doświadczenie podczas pracy z dziećmi, która chociaż czasami nie jest łatwa przynosi mi również wiele radości oraz satysfakcji.

Przez ostatnie trzy lata mieszkałam w Brukseli, gdzie pracowałam jako nauczyciel w polskiej szkole podstawowej. Czas tam spędzony był dla mnie bardzo owocny, ponieważ dał mi możliwość zupełnie innego spojrzenia na edukację dzieci, które pomimo polskich korzeni bardzo często traktowały język polski jak drugi lub nawet trzeci język obcy.

Prywatnie jestem mamą dwóch synów, czternastoletniego Przemka i jedenastoletniego Szymona oraz posiadaczką małego psa. Wolne chwile lubię spędzać z całą rodziną najczęściej aktywnie wypoczywając.

Katarzyna Szymańska

Wychowawca grupy przedszkolnej

Ukończyłam studia licencjackie specjalność – pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, oraz studia magisterskie na kierunku edukacja wczesnoszkolna w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.
Praca z dziećmi daje mi dużo radości oraz ogromną satysfakcję. Dziecięca ciekawość motywuje mnie do kreatywnego działania i podejmowania nowych wyzwań.
Największą nagrodą oraz motywacją do dalszej pracy, są postępy jakie robią dzieci, ich błysk w oczach i zaintrygowanie wymalowane na buziach. Uwielbiam, kiedy zachwycają się małymi rzeczami.
Serdeczna atmosfera w pracy oraz dobra zabawa, radość i spontaniczność dziecka, to dla mnie najcenniejsze atrybuty mojej pracy.

Roksana Konior

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, na którym zdobyłam tytuł magistra pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Lubię pracę z dziećmi, a ich uśmiech jest dla mnie najlepszą motywacją. Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci, uwielbiam czytać książki, chodzić po górach i biegać.

Karolina Szymczak

Wychowawca grupy żłobkowej

Jako wieloletnia wolontariuszka na koloniach letnich nabyłam doświadczenia w pracy z dziećmi. Jestem osobą kreatywną i pełną energii. Z wielką radością obserwuję rozwój najmłodszych podopiecznych naszej placówki. Jako animator zabaw dla dzieci, staram się stwarzać przyjazną, pełną kreatywności i aktywności atmosferę, dzięki której dzieci wspaniale się bawią i rozwijają. Ich uśmiechy są najlepszą nagrodą za poświęcony im czas.

Katarzyna Waliczek

Wychowawca grupy żłobkowej

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Gdy zostałam mamą, postanowiłam coś zmienić w swoim życiu – ukończyłam więc kurs opiekuna w żłobku i rozpoczęłam życie zawodowe związane z Maluchami. Jestem kreatywna, cierpliwa, a moim ulubionym zajęciem jest czytanie książek dzieciom. W pracy przyświeca mi dewiza, wyrażona słowami Carolyn Hooper  – pracą dzieci jest zabawa. Dzieci uczą się przez wszystko, co robią. W czasie wolnym szydełkuje, chodzę w góry i spędzam czas z rodziną.

Alona Lytovchenko

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem nauczycielem języka angielskiego od  20 lat.  Moje międzynarodowe kwalifikacje nauczycielskie to IHCTL (International House Certificate in Teaching English to Adults), IHCYLT (International House Certificate in Teaching English to Very Young Learners), DELTA M1 i DELTA M2 (w trakcie).

Nauczanie dzieci pozwala mi być świadkiem radości i ekscytacji, których doświadczają, gdy uczą się i odkrywają nowe rzeczy. Obserwowanie ich ciekawości i entuzjazmu jest niezwykle satysfakcjonujące i inspirujące. Ich otwartość i spontaniczność  są  zaraźliwe i nieustannie przypominają  mi o cudach edukacji.  Moją pasją jest  fotografia –  proces ciągłego uczenia się, jak uchwycić cenne chwile życia.