Kadra nauczycielska to wykwalifikowani polscy i anglojęzyczni nauczyciele, posiadający doświadczenie w pracy z małymi dziećmi.

Nauczyciele “native speakers” nie znają języka polskiego, dzięki czemu dzieci przez cały czas mają kontakt z naturalnym językiem angielskim.

Kadra nauczycielska to również wysoko wykwalifikowani polscy nauczyciele z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Wszyscy nauczyciele wyróżniają się ogromnym entuzjazmem i łatwością nawiązywania kontaktu z dziećmi. Są świetnymi obserwatorami, chcą i potrafią pomagać dzieciom w nauce. W trakcie zajęć nauczyciele zwracają szczególną uwagę na rozwój wszystkich sprawności intelektualnych, fizycznych i manualnych swoich wychowanków, stosując różnorodne gry i zabawy. Poświęcając dzieciom maksimum uwagi zachęcają je do aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach, dbając jednocześnie o to, aby odbywająca się poprzez zabawę nauka była zawsze przyjemna i efektywna.

Kadra nauczycielska

Joanna Pindel – Tlołka

Dyrektor Żłobka „Basic Steps” oraz Dyrektor Przedszkola Anglojęzycznego "First Steps"

Ukończyłam studia licencjackie specjalność - oligofrenopedagogika, oraz studia magisterskie na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Posiadam kwalifikacje z zakresu organizacji i zarządzania oświatą dla oświatowej kadry kierowniczej "Zarządzanie w oświacie".

Poprzez różnorodne praktyki w czasie studiów zdobyłam doświadczenie w pracy z dziećmi wymagającymi szczególnej troski. Każde dziecko, to mała osóbka, która potrzebuje indywidualnego podejścia, zrozumienia, z której emanuje szczery uśmiech, radość i pełen entuzjazm do życia. Ja właśnie staram się w sposób indywidualny podchodzić do każdego dziecka , wsłuchiwać się w jego potrzeby po to, aby lepiej je zrozumieć. W wolnych chwilach lubię przejażdżki rowerowe oraz spacery.

Marta Glondys

Koordynator ds. administracyjnych

Jestem absolwentką Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej gdzie uzyskałam tytuł licencjata filologii angielskiej. Przez ostatnie kilka lat mieszkałam w Gdyni, gdzie pracowałam jako kierownik akademika Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Jestem mamą Ameliki. Wolne chwile spędzam z rodziną. Uwielbiamy podróże, górskie wycieczki i relaks przy dobrej książce.

Jan Stasiowski (Australia)

Koordynator ds. Języka Angielskiego

Ukończyłam wydział wychowania fizycznego i zdrowego żywienia na Politechnice w East London oraz posiadam przygotowanie pedagogiczne udokumentowane Certyfikatem UCLES/RSA Cambridge uprawniającym do nauczania języka angielskiego obcokrajowców.

Wolny czas spędzam z rodziną - 12-letnim synem Konradem i 20-letnią córką Emily. Uwielbiam również chodzić po górach i jeździć na rowerze.

Anna Weigt

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem nauczycielem języka angielskiego i rosyjskiego, pisarką i bajkopisarką, socjologiem i muzykiem. Uczę, ponieważ to moja pasja.Uczyłam w kilku przedszkolach i szkołach, pracowałam z żołnierzami przygotowując ich do wyjazdu na misje do Afganistanu, uczyłam młodzież z domów dziecka.Kocham Dzieci i ich piękny świat i właśnie dlatego z nimi i dla nich pracuję. Moje motto w pracy to : Uczyć Dzieci można tylko wtedy, gdy się Je kocha, szanuje i akceptuje takimi, jakimi są. Piszę bajki dla dzieci, nie tylko,by czerpać z ich świata podczas uczenia, ale żeby dać im coś od siebie. W pracy uczę dzieci nie tylko słownictwa, piosenek czy wierszyków, ale także wzajemnego szacunku, ciszy, w której uczymy się najefektywniej oraz tolerancji i akceptacji.
Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dzieci oraz ich radość, kiedy osiągają sukces. Jestem przekonana, że każde dziecko można nauczyć i wyuczyć, warunkiem jednakże jest zaangażowanie nauczyciela i wzbudzenie w dziecku chęci do przyswajania wiedzy.

Julie Gordon (Wielka Brytania)

Nauczyciel języka angielskiego

Posiadam wykształcenie wyższe oraz doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Spędziłam rok w Indonezji, pracując jako nauczyciel języka angielskiego. Ponadto, w ramach klubu ‘Work for Life’, pracowałam ze studentami w niemal każdym wieku – począwszy od 3-letnich dzieciaczków po osoby dorosłe. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować i odkrywać nowe kultury. Ponadto moim hobby jest serfowanie i snowboard.

Jeremy Barchus (Wielka Brytania)

Nauczyciel języka angielskiego

Pochodzę z małego miasteczka w Anglii. Jestem absolwentem Uniwersytetu w Surrey, kwalifikacje CELTA uzyskałem w International House London, IHCYLT w International House Bydgoszcz.

Przez ostatnie 8 lat uczyłem języka angielskiego w Północnej Polsce, Libanie, Korei Południowej i Sycylii, ucząc dzieci i dorosłych.

W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, robić zdjęcia i eksplorować wiejskie miejscowości. W domu uwielbiam oglądać filmy i grać w gry wideo. Niedawno rozpocząłem naukę gry na harmonijce ustnej, mam nadzieję, że kiedyś będę mógł zagrać całą piosenkę!

Louise Mitchell (Wielka Brytania)

Nauczyciel języka angielskiego

Nazywam się Louise i pochodzę z Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Uzyskałam tytuły licencjata na kierunku stosunki międzynarodowe i język niemiecki oraz tytuł magistra z zakresu Pracy Socjalnej, a także kwalifikacje CELTA.

Przed podjęciem pracy w przedszkolu First Steps uczyłam dzieci języka angielskiego w Chinach, co było wyzwaniem, ale i fantastycznym doświadczeniem. Wierzę, że prawidłowy rozwój dziecka jest możliwy przez dokonywanie pozytywnych i znaczących zmian w życiu dzieci.

Kiedy nie uczę, uwielbiam podróżować, czytać i biegać. Obecnie uczę się hiszpańskiego i mam nadzieję, że nauczę się również polskiego.

Natalia Gruszecka

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką studiów licencjackich Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej o specjalności resocjalizacja oraz studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Praca z dziećmi dostarcza mi mnóstwo pozytywnych emocji i wzruszeń. Uśmiech na ich twarzach to dla mnie najcenniejsza nagroda i motywacja do poszerzania swojej wiedzy z zakresu pedagogiki. Jak pisał Phil Bosmans „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”. W swojej pedagogicznej aktywności przede wszystkim stawiam na wzajemną empatię. Jestem osobą, która prowadzi aktywny i zdrowy tryb życia. Uwielbiam sporty zimowe oraz fitness.

Aleksandra Ziarnik

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu człowieka. Od tego jakie ono jest zależy to kim dziecko będzie w przyszłości. Dlatego w pracy z dziećmi chciałabym rozwijać ich wrażliwość na piękno przyrody, uczyć tolerancji i szacunku wobec innych. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę, spędzam czas z rodziną.

Barbara Gworek

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Tytuł magistra o tej samej specjalizacji zdobyłam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doświadczenie w pracy z dziećmi nabywałam w czasie praktyk oraz podczas dwuletniej pracy w przedszkolu. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości, uczy cierpliwości i prostego sposobu postrzegania świata, a także daje satysfakcję w postaci możliwości dostrzegania pozytywnych zmian zachodzących w rozwoju najmłodszych. Czas wolny lubię spędzać na spacerach i wycieczkach górskich. Lubię też tańczyć, słuchać muzyki i czytać książki.

Katarzyna Wilczyńska

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata o specjalizacji zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam w trakcie studiów uczestnicząc w wielu praktykach w przedszkolach i szkołach. W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze oraz pływać.

Paulina Janik

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, zdobyłam tam dyplom licencjata na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.Ukończyłam również Wyższą Szkołę Administracji w Bielsku-Białej, gdzie zdobyłam tytuł magistra na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam odbywając liczne praktyki w placówkach szkolnych oraz przedszkolnych. Swoje doświadczenie zdobyłam również podczas pracy w szkolnym punkcie konsultacyjnym przy Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium.

Paulina Mikus

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej, gdzie uzyskałam tytuł licencjata o specjalizacji zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam podczas licznych praktyk w placówkach przedszkolnych, szkolnych oraz podczas trzyletniej pracy w przedszkolu. Praca z dziećmi dostarcza mi mnóstwo radości, satysfakcji oraz daje poczucie spełnienia. W pracy staram się do każdego dziecka podchodzić indywidualnie, motywować i wspierać w pokonywaniu trudności. Dbam o to by każde dziecko czuło się kochane i akceptowane.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą półtorarocznej córeczki. Uwielbiam sport i aktywny tryb życia. Unikam rutyny i monotonii.

Agnieszka Mosingiewicz

Wychowawca grupy żłobkowej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie uzyskałam tytuł magistra położnictwa. Posiadam 10- letnie doświadczenie w pracy położnej w tym 4- letnie w pracy z dziećmi w Szpitalu Pediatrycznym.

Wolny czas lubię spędzać na pielęgnowaniu moje ogrodu, w czym dzielnie pomagają mi moje córki Marianna i Michalina.

Aneta Zierkowska

Wychowawca grupy żłobkowej

Jestem absolwentką Università di Bologna Alma Mater Studiorum- kierunek edukacja wczesnoszkolna.

Pierwsze doświadczenie zdobyłam podczas wolontariatu w muzeum, gdzie brałam udział w organizowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci. Następnie przez dwa lata pracowałam w żłobku oraz w przedszkolu we Włoszech, co umożliwiło mi poznawanie tradycji i kultury wielu narodowości.

Jestem mamą 12-letniej córki, z którą aktywnie spędzam czas na spacerach, na basenie, na rowerze i na nartach.

W mojej pracy kieruję się koncepcją pedagogiczną Marii Montessori, dla której kluczowym aspektem w edukacji dziecka było zwrócenie uwagi na jego samodzielność a także szacunek, miłość, indywidualizacja oraz akceptacja drugiego człowieka.

Izabela Grudzińska

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej. Obecnie uzupełniam swoje wykształcenie na studiach magisterskich w Akademii Krakowskiej na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne z logopedią.

W pracy z dziećmi najbardziej podoba mi się możliwość obserwowania ich rozwoju intelektualnego i emocjonalnego oraz pomoc w poznawaniu otaczającego je świata. Uważam, że każdy mały człowiek jest indywidualną jednostką, której należy dać przestrzeń i warunki bycia sobą oraz sprawić, by wszystkie talenty i zdolności miały szansę zostać odkryte.

Interesuję się psychologią oraz kulturą. Prowadzę aktywny tryb życia, lubię poznawać nowe miejsca i ludzi.

Agnieszka Słonka

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zdobyłam dyplom licencjata na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Ukończyłam również Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie, gdzie zdobyłam tytuł magistra na kierunku Terapia Zajęciowa. Posiadam również kwalifikacje Oligofrenopedagoga, które zdobyłam w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam odbywając liczne praktyki oraz staże w placówkach szkolnych i przedszkolnych. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości oraz satysfakcji. Do każdego dziecka staram podchodzić indywidualnie. Dzieci uczą nas cierpliwości oraz dystansu do siebie.

Prowadzę aktywny tryb życia.

Jolanta Toboła

Wychowawca grupy przedszkolnej

Jestem absolwentką Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku- Białej, po ukończeniu której uzyskałam tytuł magistra w specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna.

Jeszcze podczas studiów podjęłam pracę w przedszkolu niepublicznym, w którym spędziłam kilka lat. W tym czasie zebrałam cenne doświadczenie podczas pracy z dziećmi, która chociaż czasami nie jest łatwa przynosi mi również wiele radości oraz satysfakcji.

Przez ostatnie trzy lata mieszkałam w Brukseli, gdzie pracowałam jako nauczyciel w polskiej szkole podstawowej. Czas tam spędzony był dla mnie bardzo owocny, ponieważ dał mi możliwość zupełnie innego spojrzenia na edukację dzieci, które pomimo polskich korzeni bardzo często traktowały język polski jak drugi lub nawet trzeci język obcy.

Prywatnie jestem mamą dwóch synów, czternastoletniego Przemka i jedenastoletniego Szymona oraz posiadaczką małego psa. Wolne chwile lubię spędzać z całą rodziną najczęściej aktywnie wypoczywając.

Katarzyna Szymańska

Wychowawca grupy przedszkolnej

Ukończyłam studia licencjackie specjalność – pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, oraz studia magisterskie na kierunku edukacja wczesnoszkolna w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.
Praca z dziećmi daje mi dużo radości oraz ogromną satysfakcję. Dziecięca ciekawość motywuje mnie do kreatywnego działania i podejmowania nowych wyzwań.
Największą nagrodą oraz motywacją do dalszej pracy, są postępy jakie robią dzieci, ich błysk w oczach i zaintrygowanie wymalowane na buziach. Uwielbiam, kiedy zachwycają się małymi rzeczami.
Serdeczna atmosfera w pracy oraz dobra zabawa, radość i spontaniczność dziecka, to dla mnie najcenniejsze atrybuty mojej pracy.