Niepubliczne przedszkole w Bielsku-Białej „First Steps” oferuje metodę nauczania (CLIL) wprowadzającą dzieci w świat języka angielskiego w sposób naturalny, w oparciu o innowacyjny program autorski Felicity Coughlan, opracowany na bazie polskiego programu pod patronatem MEN. Prowadzi ją zespół nauczycieli anglojęzycznych (głównie native speakers) i polskich, znających język angielski.

REKRUTACJAWARTO WIEDZIEĆZOBACZ FILM

Nauczyciele anglojęzyczni


Tym, co wyróżnia ofertę First Steps spośród pozostałych niepublicznych przedszkoli w Bielsku jest nastawienie na stały kontakt naszych wychowanków z językiem angielskim. Nauczyciele anglojęzyczni cały czas zwracają się do dzieci po angielsku. Język angielski nie jest dodatkową lekcją, towarzyszy dzieciom podczas zajęć artystycznych, gimnastycznych, nauki liczenia i logicznego myślenia, a także podczas posiłków i zabaw w ogrodzie. Dzieci uczą się nowych treści i zagadnień równocześnie
w dwóch językach – polskim i angielskim. Dzięki temu, przedszkolaki bardzo szybko przyswajają prawidłową wymowę, akcent i intonację. Sprawnie opanowują podstawowe zwroty potrzebne w codziennej komunikacji i potrafią zastosować je w odpowiednich kontekstach.

Edukację anglojęzyczną realizuje International House Integra Bielsko – placówka posiadająca Akredytację Kuratora Oświaty, zajmująca się kształceniem w zakresie języka angielskiego od 1993 roku. Sieć International House powstała w 1953 roku i obecnie zrzesza ponad 160 szkół w 50 krajach na świecie. Przynależność do International House, a także Akredytacja Kuratorium jest gwarancją, że oferta naszego przedszkola w Bielsku jest uczciwa, jakość usług edukacyjnych jest na wysokim poziomie, a nasi lektorzy posiadają kwalifikacje niezbędne do nauczania angielskiego jako języka obcego.

Nasza placówka jest otwarta na dzieci z alergiami pokarmowymi, dopasowujemy indywidualne diety do potrzeb małych alergików.

Kształtujemy u wszystkich wychowanków dobre nawyki żywieniowe poprzez prowadzenie zajęć dydaktycznych, w tym kulinarnych.

Oprócz programu języka angielskiego w prywatnym przedszkolu „First Steps” w Bielsku-Białej realizujemy wiele ciekawych projektów, zarówno ogólnopolskich, jak i wewnątrz przedszkolnych m.in. ”Przyjaciele Zippiego”, „Forest Adventure”, „Cała Polska czyta dzieciom”, “Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

Gdzie się mieścimy?

Przedszkole Anglojęzyczne „First Steps”
ul. Br.Czecha 5, 43-300 Bielsko-Biała

Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne “First Steps” w Bielsku jest wpisane do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, prowadzonej przez Gminę Bielsko-Biała pod nr ED-4320/98/6/2002.