Niepubliczne przedszkole w Bielsku-Białej „First Steps” oferuje metodę nauczania (CLIL) wprowadzającą dzieci w świat języka angielskiego w sposób naturalny, w oparciu o innowacyjny program autorski Felicity Coughlan, opracowany na bazie polskiego programu pod patronatem MEN. Prowadzi ją zespół nauczycieli anglojęzycznych (głównie native speakers) i polskich, znających język angielski.

REKRUTACJAWARTO WIEDZIEĆ

Nauczyciele anglojęzyczni


Tym, co wyróżnia ofertę „First Steps” spośród pozostałych niepublicznych przedszkoli w Bielsku, jest nastawienie na stały kontakt naszych wychowanków z językiem angielskim. Nauczyciele anglojęzyczni – głównie “native speakers”, cały czas zwracają się do dzieci po angielsku przez 3,5 godziny dziennie. Język angielski nie jest więc dodatkową lekcją, ale obejmuje intensywną naukę języka angielskiego, zajęcia artystyczne, plastyczne, gimnastyczne, słuchanie bajek, naukę liczenia i logicznego myślenia, towarzyszy dzieciom także podczas posiłków, jak i zabaw w ogrodzie. Dzieci uczą się nowych treści i zagadnień równocześnie w dwóch językach – polskim i angielskim. Nauczyciele polscy realizują podstawę programową w języku polskim, natomiast native speaker w języku angielskim. Dzięki temu, przedszkolaki bardzo szybko przyswajają prawidłową wymowę, akcent i intonację. Sprawnie opanowują podstawowe zwroty potrzebne w codziennej komunikacji i potrafią zastosować je w odpowiednich kontekstach.

Organem prowadzącym prywatne przedszkole w Bielsku „First Steps” od 2001 roku jest International House Integra Bielsko – placówka posiadająca Akredytację Kuratora Oświaty, zajmująca się kształceniem w zakresie języka angielskiego od 1993 roku. Sieć International House powstała w 1953 roku i obecnie zrzesza ponad 160 szkół w 50 krajach na świecie. Przynależność do International House, a także Akredytacja Kuratorium jest gwarancją, że oferta naszego przedszkola w Bielsku jest uczciwa, jakość usług edukacyjnych jest na wysokim poziomie, a nasi lektorzy posiadają kwalifikacje niezbędne do nauczania angielskiego jako języka obcego.

Nasza placówka jest otwarta na dzieci z alergiami pokarmowymi, dopasowujemy indywidualne diety do potrzeb małych alergików.

Kształtujemy u wszystkich wychowanków dobre nawyki żywieniowe poprzez prowadzenie zajęć dydaktycznych, w tym kulinarnych.

Oprócz programu języka angielskiego w prywatnym przedszkolu „First Steps” w Bielsku-Białej realizujemy wiele ciekawych projektów, zarówno ogólnopolskich, jak i wewnątrz przedszkolnych m.in. ”Przyjaciele Zippiego”, „Forest Adventure”, „Cała Polska czyta dzieciom”, “Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

Gdzie się mieścimy?

Przedszkole Anglojęzyczne “First Steps”
ul. Br.Czecha 5, 43-300 Bielsko-Biała

Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne “First Steps” w Bielsku jest wpisane do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, prowadzonej przez Gminę Bielsko-Biała pod nr ED-4320/98/6/2002.