PROJEKTY REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

FOREST ADVENTURE

Koncepcja Forest Adventure, jako sposobu bezpośredniego nabywania wiedzy o świecie naturalnym, powstała na bazie Forest School, która narodziła się w Skandynawii w latach 50 – tych ubiegłego stulecia. Do dziś stanowi istotną część skandynawskiej podstawy programowej, szczególnie w Danii i Szwecji.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe. Dzięki działaniom Fundacji i Programu szczególnie promowane jest czytanie dzieciom, które wszechstronnie rozwija dzieci, dbając m.in. o Ich wyobraźnię, emocje i wiedzę.

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym odbywa czytelniczą podróż po domach przedszkolaków i słucha czytanych książeczek. Ponadto Miś uczestniczy w różnych wydarzeniach specjalnych, organizowanych w przedszkolu. Projekt ten bardzo nam się podoba, gdyż rozwija zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolaków oraz ich rodzin.

GÓRA GROSZA

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszym przedszkolu odbywa się wielka zbiórka monet, tzw. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

AKCJA "KLAPKI DLA GAMBII"

Rówież co roku przyłączamy się do zbiórki nowych, kolorowych, plastikowych klapków dla dzieci mieszkających w tym najmniejszym afrykańskim kraju gdzie na co dzień chodzi się boso, a skaleczona stopa jest często źródłem licznych infekcji, zakażeń i chorób.

Akcja „Klapki dla Gambii” jest organizowana przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Mamo, tato wolę wodę!!!

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce. Został on zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

To międzynarodowy program kształtowania i rozwijania umiejętności psychospołecznych u dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi.

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Program propagujący zdrowy styl życia szczegóły można poznać odwiedzając stronę
http://www.zdrowyprzedszkolak.org/wzmacnianie-odpornosci

AKADEMIA AQUAFRESH

Głównym celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci, uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej.