„Zaczytana Kwarantanna”

„Kwarantanna to nietypowy moment w życiu przedszkolaka. Dzieci mają prawo czuć niepokój ze względu na sytuację, którą nie do końca rozumieją. Mają prawo być sfrustrowane deficytem ruchu i kontaktu z rówieśnikami. Wcale nie tylko dzieci!

By umilić wszystkim ten czas – zachęciliśmy Rodziców i dzieci do udziału w akcji “Zaczytana Kwarantanna”.

Zaczytana Kwarantanna – o co chodzi?- kilka słów od autorki projektu Pani Moniki Sobkowiak

Zaczytana Kwatantanna to alternatywa dla tego, co zwykle tytułuję jako Czytanie na dywanie. To był nasz codzienny przedszkolny czas – dziecko wybierało bajkę, ja ją czytałam. Tym sposobem codziennie inna osoba miała szansę poczuć się wyróżniona możliwością wyboru bajki, a cała grupa czerpać wszystkie wartości z słuchania bajki.

Z resztą – chyba nikogo nie trzeba przekonywać o walorach czytania bajek.

MAMY JUŻ PIERWSZE EFEKTY !

PRZEDSTAWIAMY BAJKI CZYTANE PRZEZ NASZYCH RODZICÓW I DZIECI:

Koordynator projektu Pani Natalia Gruszecka