NOWY ODDZIAŁ ZEROWY dla 6-cio latków (otwierany we wrześniu 2021)

Oferta skierowana jest do dzieci nieuczęszczających  jeszcze do naszego przedszkola, a chcących kontynuować lub rozpocząć przygodę z intensywną nauką i zabawą w języku angielskim pod okiem doświadczonego nauczyciela  „native speaker” przy równoczesnym opanowaniu wszystkich umiejętności w ramach przygotowania do szkoły podstawowej.

OFERTA OBEJMUJE:
  • pełną immersję językową (2,5 godziny dziennie) podczas zajęć prowadzonych przez nauczyciela „native speaker”  w grupie maks. 14 osobowej. Więcej szczegółów na temat edukacji anglojęzycznej w naszym przedszkolu tutaj,
  • staranne przygotowanie do podjęcia nauki w szkole podstawowej pod okiem doświadczonego pedagoga,
  • naukę kodowania poprzez zabawę,
  • uczestnictwo w międzynarodowym programie „Przyjaciele Zippiego” – kształtującym i rozwijającym umiejętności psychospołeczne u dzieci,
  • edukację leśną „ Forest Adventure , w myśl zasady, że „las jest jednym wielkim placem zabaw, a przyroda jest mądrą nauczycielką”. Całość odbywa się wyłącznie w języku angielsku.
  • uczestnictwo w wielu innych programach,
  • opcjonalne, dodatkowo płatne, zajęcia prowadzone przez instruktorów (m.in. jujitsu, gimnastyka korekcyjna, basen, narty, taniec, balet, rytmika, nauka gry w szachy, dogoterapia i inne).

Dbamy o:

• rozwój inteligencji emocjonalnej i kompetencji społecznych,
  • kształtowanie słuchu fonetycznego z wykorzystaniem różnych metod,
  • rozwój logicznego myślenia, trening pamięci, matematykę,
  • dyskusje, burze mózgów, gry, mnemotechniki i mapy mentalne,
  • sensorykę, ćwiczenie uwagi i koncentracji, motorykę małą i dużą.

Plan dnia :

• 7:00 – 8:00 schodzenie się i zabawy tematyczne pod opieką nauczyciela,
  • 8:00 – 10:30 – zajęcia edukacyjne prowadzone w języku angielskim przez nauczyciela „native speaker”,
  • 10:30 – 15:00 – zajęcia realizujące polską podstawę programową – przygotowanie do 1 klasy, czas na dowolną zabawę,
  • 15:00 – 17:00 – zajęcia dodatkowe.

Dzieci, które uczęszczają do  Anglojęzycznego Przedszkola „First Steps” otrzymują pierwszeństwo w zapisach do  naszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej „ Primary Steps”.