Rodzice, którzy rozważają zapis przedszkola, często nie są pewni czy dziecko jest gotowe emocjonalnie aby zostało samo, bez osoby bliskiej, w nowym środowisku. Zastanawiają się również jak dziecko będzie funkcjonować w grupie z innymi dziećmi i jak zareaguje słysząc wokół język angielski.

W ramach jesienno-zimowego programu stwarzamy Rodzicom możliwość aby   bezpłatnie przez kilka godzin dziennie ( w ramach jednego tygodnia) wzięli udział w zajęciach – początkowo razem z dzieckiem , później stopniowo się wycofując i zostawiając pociechę samą w grupie.

Dzięki temu rozwiązaniu Rodzice mogą poznać kadrę nauczycieli polskich i anglojęzycznych „native speakers”, zobaczyć jak wyglądają zajęcia prowadzone w języku polskim i w języku angielskim oraz jak dzieci w naturalny sposób przestawiają się z jednego języka na drugi. Przede wszystkim jednak obserwują swoją pociechę jak daje sobie radę w grupie rówieśniczej. Rodzice mają też możliwość porozmawiania z nauczycielem prowadzącym grupę oraz dyrektorem placówki i dopiero wówczas podejmują decyzję, czy jest to dobry moment na zapisanie dziecka do przedszkola, czy jednak decyzję tę należy odłożyć na późnej.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z dyrektorem placówki pod numerem tel. 33 81-81-262 lub pod adresem mailowym: przedszkole@anglojezyczne.pl.

W okresie wakacyjnym nasza placówka organizujemy również bezpłatne zajęcia adaptacyjne – szczegóły tutaj