Kronika wydarzeń wakacje 2016

Na wakacje w naszym przedszkolu przygotowaliśmy dla dzieci specjalne oferty zajęć realizowane w trzech tematykach:

„Welcome to the Lab” - Doświadczenia (27 czerwiec – 01 lipiec 2016)

„Welcome to the Lab” - Eksperymenty Małego Naukowca (04 lipiec – 22 lipiec 2016)

„Animals Town ” - Zwierzogród - (25 lipiec – 19 sierpień 2016)

W czasie letniej zabawy codziennie towarzyszył nam język angielski w połączeniu z zajęciami artystycznymi i elementami umuzykalniającymi. Przedszkolaki spędzały czas na wspaniałej i kreatywnej zabawie, a jednocześnie cały czas twórczo się rozwijały i uczyły.

Przez wakacje dzieci dużo czasu spędzały też na świeżym powietrzu: bawiły się w przedszkolnym ogrodzie lub wychodziły na spacer. Miały przy tym wiele radości i satysfakcji, o czym świadczą uśmiechy na ich twarzach.

W pierwszym tygodniu lipca podczas zajęć artystycznych Pani Ola wspólnie z dziećmi stworzyła niezwykłą pracę plastyczną z wykorzystaniem stóp, farb i piasku – Flip-Floop. Pomalowane stopy farbą przedszkolaki odbijały na kartce papieru, a następnie smarowały ją klejem i posypywały piaskiem imitując plażę. Powstały piękne wakacyjne prace plastyczne, a maluszki miały przy tym wiele frajdy.

Podczas porannych zajęć nasi wychowankowie zapoznały się z kolejną techniką tworzenia. Tym razem dzieci miały okazję malować strzykawkami. Technika ta przysporzyła maluchom dużo radości i pobudziła ich wyobraźnię do dalszego tworzenia.

W związku z tym, że w drugim tygodniu lipca tematem przewodnim był piasek, rozmawialiśmy o surowcach, które mają sypką konsystencję. Na zajęciach u Pani Crystal dzieci farbowały piasek za pomocą kredy, a następnie wsypywały go kolorowymi warstwami do słoiczków, tworząc piękną ozdobę do wystroju swoich pokoi.

Podczas zajęć kulinarnych przedszkolaki wspólnie z Panią Olą przygotowały pyszną, orzeźwiającą lemoniadę wykorzystując do tego wodę, cytrynę i cukier. Dzieci same wyciskały cytrynę i okazało się, że wcale nie jest to takie trudne dla nich. Bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem, a później kosztowały swoją lemoniadę.

W trzecim tygodniu lipca przedszkolaki biorące udział w Summer English Program udały się na wycieczkę do lasu w Wapiennicy razem z Panią Crystal i Panią Olą. W ramach programu Forest Adventure mali podróżnicy najpierw udali się nad pobliską rzekę, nad którą sami przygotowali przekąskę z selera, masła orzechowego i rodzynek, a następnie mieli okazję popluskać się w wodzie. Później dzieci spakowały plecaki i udały się w głąb lasu, w którym mieli za zadanie odszukać leśny skarb. Na zakończenie przygody przedszkolaki bawiły się w zabawę „Where are you?”

Na kolejnych zajęciach kulinarnych dzieci stworzyły własną hodowlę żelkowych dżdżownic wykorzystując do tego takie produkty, jak: czekoladowy pudding, podłużne żelki oraz zmiksowane ciastka Oreo. Pomysł na kulinarne dżdżownice, choć trochę zadziwiający, okazał się dla przedszkolaków pysznym deserem.

W ramach projektu „Mali artyści” tym razem dzieci zapoznały się z twórczością Jamesa Rizzi. Na zajęciach plastycznych przedszkolaki stworzyły własną reprodukcję najsłynniejszego obrazu tego artysty „Birds”. Do stworzenia swojego dzieła maluchy wykorzystały czarne pastele i akwarele. Wszystkie prace można podziwiać w naszej małej galerii w holu przedszkola.

W ostatnim tygodniu lipca dla naszych przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. W środę dzieci większość dnia spędziły w ogrodzie, w którym był dla nich przygotowany dmuchany zamek. W czwartek grupa Pani Oli i Pani Crystal udała się na małą wycieczkę na pobliski Plac Chrobrego w Bielsku-Białej. Tam maluchy miło spędziły czas w kawiarni „Delicje”, w której zjadły pyszne lody. Piątek okazał się dniem bardzo upalnym, dlatego w czasie popołudniowego spaceru nasze przedszkolaki udały się do Parku Słowackiego, gdzie pluskały się w fontannie.