Niezbędnik przedszkolaka

Prosimy, aby każde dziecko miało w Przedszkolu:

-        komplet ubrania zapasowego (na wypadek, gdyby zmoczyło lub pobrudziło to, które ma na sobie); prosimy o regularne kontrolowanie czy dziecko ma wystarczający zapas ubranek w przedszkolu.

-        obuwie- prosimy Państwa o wyposażenie dziecka w wygodne obuwie zapinane na rzepy (nie wiązane na sznurówki).

-        podpisany (lub zaznaczony w rozpoznawalny dla dziecka sposób) kubek, szczoteczkę, pastę do mycia zębów. Kiedy dziecku skończy się pasta, zobaczą Państwo za wieszaczkiem dziecka w szatni rysunek tubki.

-        dzieci 5-6 letnie -strój gimnastyczny (koszulka, krótkie spodenki-szorty) w woreczku bawełnianym podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka.

-        pościel do leżakowania (wzór na poniższych zdjęciach):

*        cienki kocyk, taki, aby dziecko mogło spać na jego jednej części a drugą częścią być przykryte

*        małą poduszkę

*        poszewkę na poduszkę (lub worek), w której będzie przechowywana pościel (koniecznie bawełniana z zaznaczonym imieniem dziecka)

Prosimy o nie przynoszenie prześcieradeł i piżam.